Правила оформлення | Journal of Engineering Sciences

Правила оформлення



Редакційна колегія «Журналу інженерних наук» при відборі статей надаватиме особливу увагу їх структурі (відповідно Постанови Президіуму ВАК України «Про підвищення вимог до фахових видань, внесених до переліків ВАК України» от 15.01.2003 г. № 7-05/1). До публікації приймаються оригінальні статті в електронному вигляді одного чи кількох авторів (до 5 чоловік включно) відповідно до головних рубрик «Журналу інженерних наук».

Надіслані на електронну пошту наукові статті мають бути оформлені відповідно до шаблону і повинні містити такі елементи:

  • постановка проблеми у загальному вигляді та її зв’язок з важливими науковими та практичними завданнями
  • аналіз останніх досліджень та публікацій, в яких закладено початок вирішенню даної проблеми на які спирається автор
  • виокремлення раніше невирішених складових загальної проблеми, яким присвячена стаття
  • формулювання цілей статті(постановка задачі)
  • викладення основного матеріалу дослідження з повним обґрунтуванням отриманих наукових результатів
  • висновки стосовно даного дослідження і перспективи подальших розробок у заданому напрямку.

Всі статті проходять незалежну закриту рецензію. Для публікації в науковому журналі авторам в електронному вигляді через веб – сервіс сайту необхідно надати наступні документи:

  1. УДК.
  2. Назва статті (трьома мовами: російська, українська і англійська).
  3. Автори із зазначенням місць роботи і робочих поштових адрес (трьома мовами: російська, українська і англійська).
  4. E-mail авторів.
  5. Текст статті (однією із трьох мов: російська, українська або англійська).
  6. Анотація російською і українською мовами (100-200 слів).
  7. Розширена анотація англійською мовою (100-200 слів).
  8. Ключові слова (трьома мовами: російська, українська і англійська).

Увага! За відсутності одного з вказаних компонентів, наявності великої кількості стилістичних, орфографічних та граматичних помилок, а також при оформленні не за правилами, матеріали не приймаються до розгляду редколегією та не рецензуються.

Мінімальний об’єм матеріалів:

  1. Науково теоретичні – статті(до 25 000 символів близько 14 стор.) – Присвячені теоретичному пошукові і поясненню закономірності явищ, що вивчаються. Теоретичні статті є базою для проведення будь –якого дослідження. Часто шляхом лише теоретичних міркувань відкривались фундаментальні закони, котрі пізніше підтверджувались дослідами та експериментами. Є галузі, де лише теоретичні методи дозволяють розкрити сутність об’єкта, що цікавить.
  2. Науково – практичні статті (до 10 000 символів, близько 6 стор.) присвячені науковим експериментам та реальному досвіду В них описуються методи проведення експериментів або засоби спостереження і фіксації певних явищ. Обов’язковою частиною такої статті є викладення результатів та їх пояснення, отримане у процесі безпосереднього дотикання та дії на об’єкт дослідження.
  3. Науково – методичні статті (до 15 000 символів, близько 8 стор.) присвячені огляду  процесів, методів, інструментів, що дозволяють домогтися наукових або прикладних задач. Часто формуванню нової методики передує повноцінна наукова робота. Результати якої дозволяють створити більш тону методику на сонові заново виявлених закономірностей. Тому нерідко тематики дисертацій присвячені розробці методики(механізму, інструментарію і т.п.). Подібні статті в подальшому кладуться в основу довідників.

Вимоги до оформлення тексту статті. Статті оформлюються на аркушах формату А4 з полями розміром 20 мм; інтервал -1,5; абзацний відступ – 5 мм (1,25 см). Шрифт всього тексту Times New Roman, кегль – 14. Виноски не допускаються, посилання на літературу мають бути оформлені у круглих дужках. Зліва у верхньому куті аркуша вказується УДК статті. Через рядок, справа – ПІБ першого автора(повністю). Наступний рядок – науковий ступінь, вчене звання, посада, місце роботи. На наступному рядку ті ж дані другого, третього і т.д. авторів (до 5 осіб включно). Через рядок по центру – назва статті. Через рядок – текст статті згідно з загальними вимогами до оформлення. Через рядок – список літератури. 

Через рядок – анотація українською мовою  (100-200 слів). Через рядок – ключові слова на мові статті, 5 -10 слів та словосполучень.  Ключові слова не повинні повторювати заголовок і відображати суть роботи. 

Через рядок – анотація та ключові слова російською (100-200 слів).

Через рядок – анотація та ключові слова англійською (100-200 слів). 

Перед англійською анотацією вказуються ініціали та прізвища авторів, а також науковий ступінь, вчене звання, посада кожного автора англійською мовою. Далі вказується назва статті англійською мовою. Анотація повинна мати об’єм   100-200 слів. Із тексту анотації мають бути зрозумілі сутність дослідження та його результати. В анотації англійською мовою необхідно вказати:

  • Актуальність.
  • Мета роботи.
  • Метод (и) досліджень.
  • Основні результати і висновки.

До анотації англійською мовою додається список використаної літератури, оформлений відповідно до вимог міжнародних бібліографічних стандартів АРА. Літературні джерела кирилицею транслітеруються латинськими літерами, а до назви матеріалу додається переклад англійською в дужках.

Завантажити вимого до оформлення списку літератури Рисунки(діаграми, графіки та ін.) і таблиці виконуються у форматі MSWord або інших графічних форматах (MSExcel або MSGraph, в такому випадку необхідно прикріпити файли цих прорам), формули – у редакторі формул. Всі таблиці і малюнки повинні мати назви і бути пронумеровані (в т.ч. і формули). Малюнки і таблиці відділяють від основного тексту згори та знизу одним пустим рядком. Скановані рисунки не приймаються! Таблиці,рисунки, розміщені на сторінках з альбомною орієнтацією не допускаються! Правила побудови діаграм

Оформлення списку літератури – згідно вимог стандартів бібліографії.

  • посилання на джерела статистичних даних – обов’язкові;
  • посилання на публікації дослідників – обов’язкові;
  • посилання на підручники, посібники, газети і ненаукові журнали – небажані;
  • посилання на власні публікації допускаються лише за крайньої необхідності;
  • роботи авторів, прізвища котрих згадуються у тексті, повинні бути у списку літератури до цієї статті і мати відповідні посилання по тексту матеріалу;
  • всі джерела, котрі представлені у списку літератури повинні мати відповідні посилання по тексту матеріалу.

Відомості про авторів заповнюються у спеціальній формі, розміщеній на веб – сервісі сайту:

  1. Прізвище, ім’я, по – батькові (повністю).
  2. Місце роботи/ назва вишу (повністю).
  3. Посада.
  4. Робоча адреса.
  5. Робочий телефон.
  6. Адреса для листування (відправки журналу).
  7. e-mail.

Увага! Всі вказані відомості мають бути надані повністю та достовірно!

Template.



© 2014-2024 Сумський державний університет
"Журнал інженерних наук"
ISSN 2312-2498 (друкований), ISSN 2414-9381 (онлайн).
Усі права захищені СумДУ